Leírás
Gyümölcstea életrevaló útravalóval a mesékből. A Hat Bársonyhintó megjelenése a mesékben érzékszerveinket szimbolizálja.
A hat érzék: látás, hallás, szaglás, ízlelés, tapintás, gondolatok, azok a dolgok, melyek lehetővé teszik, hogy észrevegyük a körülöttünk lévő szépséget. A VilágSzép észleléséhez.
Vásárold meg a mesélő kártyákat, mind a 24 MESEtanítást és játsz! Szülessenek új mesék! A meseszimbólumokat véletlenszerű sorrendbe rakva, összeolvasva, újabb és újabb mese formálódhat.
Mesélő kártya – életrevaló útravaló tea mellé
A mesélő kártyák 24 meseszimbólumot tartalmaznak a hozzátartozó tanításokkal, melyeket véletlenszerű sorrendbe rakva, összeolvasva, újabb és újabb mese formálódhat. A szimbólumokhoz tartozó illusztrációt gyerekekkel rajzoltattam, akik még ösztönösen, tiszta tudattal értik a mesét.
Gyerekekkel: Nagyon jó játék gyerekekkel felnőtteknek, felnőttekkel gyerekeknek a mai rohanó világban, amikor alig szánunk időt egymásra, magunkra. Bizony nehéz időt találni a lassításra, feltöltődésre. A sors talán akkor kényszeríti rá a felnőtt figyelmét gyermekére, amikor az lebetegedik. A gyermekekkel eltöltött idő, a mesék és történetek mesélése maradandó gazdag élmény mindenki számára. A gyerekek szeretnek kitalált meséket hallgatni és ők maguk is szeretnek fantasztikus történeteket kitalálni. A Mesélő kártyák segítségével tévedj el a képzeletben és alkoss fantasztikus történeteket ebből a világból. Meglátod könnyen repül majd a betegségben töltött idő vagy a vidámsággal teli szabadidő.
Felnőtteknek: A Mesében gyógyító erő lakozik, hogy az elénk érkező feladatokkal meg tudjunk bírkózni. A Mese az életfeladatok megoldásához kapcsolódó érzelmeket, lelki feszültségeket fejez ki, mely a tudat számára nem világos, nem mindig nyílvánvaló, hogy ezeket önállóan fel tudjuk ismerni. A mesék gondolkodásra késztetnek bennünket azon problémákon, vagy hívjuk inkább megoldandó feladatnak, amelyeket esetleg elfojtunk vagy mélyen elrejtünk – és meséléskor azonban napvilágra kerülnek. A mesék mesélése segít feloldani a mélyen elrejtőzött félelmeinket, fájdalmainkat, konfliktusainkat, melyeket az eszünkkel nem dolgoztunk fel, és szükségszerűen nem vitatnánk meg magunktól, de a szívünkben nyomot hagyott. A Mese kulcs a kezünkbe a bezárt ajtókhoz. Az ajtók mögött útmutatások vezetnek régi és új nehézségek megoldásához. Ahogy a barát, barátnő szokta mondani: Na gyere, mesélj!
A mesék mindig rólunk szólnak. Tegyél fel magadban egy kérdést, amire választ szeretnél vagy segítséget kérsz, és lássuk…
Keverd össze a kártyákat, véletlenszerű sorrendben rakj ki 12 kártyát, vagy 3-at, vagy csak húzz egy lapot és olvasd el: Mit üzen a meséd?
Mivel véletlenek nincsenek, amikor választunk egy kártyát pont azt fogjuk választani, melynek tanítására szükségünk van. Bármennyit is hezitálsz melyik legyen, a végén gondolkozz el rajta vajon miért az került hozzád?
Jó teázást és használd a meséd!