Leírás
Minden évben van egy nap, amikor az anyukákra, nagymamákra nagyobb figyelmet szentelünk, mert a hétköznapok rohanó világában sajnos alig van időnk megállni és figyelni Rájuk. Természetes, hogy vannak és talán ez a nap emlékeztet minket arra, hogy léteznek. Május első vasárnapja.
Igyunk egy teát velük és emlékezzünk együtt, milyen jó, hogy vannak. Ezekhez a pillanatokhoz és az emlékek felidézéséhez kínálom ezeket a különleges teákat, mindegyiken egy-egy életrevaló útravalóval a beszélgetésekhez.
A Mesélő teákról először a gyerekek juthatnak eszünkbe, de nem nekik szántam, bár ők is ihatnak belőle.
Ma már a mesék, a mesélés a gyerekekhez köthető, felnőttként eltűntünk megérteni régmúlt idők bölcsességeit.
Ezek a teák a felnőttekről, felnőtteknek szólnak. Mikor megoldandó nehézségeink vannak és vannak barátaink, akkor ők is azt szokták kérni: Na, mesélj, mi bánt? Vagy Na, mesélj, mi az a jó dolog, aminek ennyire örülsz?
Az Életrevaló Útravaló ősök hagyatéka, a meseszimbólumok, a tanítások ilyen esetekre mind a felnőtteknek nyújt segítséget a mindennapjaikban, az elakadásaikban, mint régen. A szimbólumok segítenek akkor is, ha örömünk van, netán a túlzott öröm visz tévútra.
A felnőttek sokszor elakadnak, hogyan tovább kérdéseikkel nem tudják merre menjenek. A teákon szereplő szimbólumok, tanítások segíthetnek gondolkodni, erőt adni, irányt mutatni, miközben a tea finom illata csukott szemmel körbeleng.
24 meseszimbólum és azok tanítása jelenik meg a teák csomagolásán, amolyan életrevaló útravalóul.
Mikor gyermek voltam, emlékverses könyve sokunknak volt és abban egy vers mindenkinek, ami valahogy így szólt:
Hogy egy Édesanya milyen drága kincs, azt csak az tudja, akinek már nincs. Adhat néked az Isten kétszer kincset, márványpalotát, de egyet nem adhat kétszer: Édesanyát!
Így van ez a nagymamákkal is. 🙂