MethylSulfonylMethan. A szervezetünk egyik legfontosabb tápanyaga a kén. 10 életfontosságú esszenciális aminosavunk van, ebből kettő (a metionin és a cisztein) kéntartalmú, fontos szerepe van a fehérjék felépítésében. Az esszenciális aminosavakat az emberi szervezet nem képes előállítani, kívülről kell bejuttatni. A szerves ként a növények veszik fel az esővízzel áztatott talajból és alakítják át metioninná. Nagyon fontos, hogy odafigyeljünk rá, mert a civilizált életmódunknak köszönhetően el fog tűnni. A metionin egy fehérjealkotó α-aminosav. Nagy mennyiségben van jelen a szezámmagban, növényi magvakban, búzában, hagyma, fokhagyma, káposzta, brokkoli…. Kis mennyiségben ugyan, de jelen van húsokban, tojásban, tejben. Az emberi szervezet metioninból előállítja a ciszteint, cisztint (a másik kéntartalmú aminosavunkat). Ez lesz felelős a haj, a köröm és a bőr állapotáért.
A szerves kénre tehát szükség van, segítségével lesz egészséges a kötőszövetünk, megfelelő az ízületi funkció, az enzimaktivitás, szükséges a hormonegyensúlyhoz és az immunrendszer megfelelő működéséhez.
A szerves kén legfontosabb tulajdonsága a mi szempontunkból, hogy képes az emberi sejtek falát áteresztővé tenni. Ennek azért van jelentősége, mert ha a sejtfalak rugalmasak és áteresztőek, akkor a napi kétszeri mosáshoz használt folyadékmennyiséget a sejt beengedi és a szennyvizet elengedi, oxigénhez juttatja a sejteket. A szervezetünk 12 óránként tart egy nagy mosást és ha a szerves kén megfelelő mennyiségben van jelen a szervezetünkben, hozzájárul a vértisztításhoz, csökkenti a koleszterin lerakódásokat.
Ez tehát azt jelenti, hogy a méreganyagok könnyebben távoznak a sejtekből.
Ahogy idősödik az ember, szervezetében úgy csökken a szükséges szerves kén tartalom. Pontosabban a sejtújításhoz egyre több szerves kénre van szüksége, a bevitt mennyiség azonban nem változik az életvitel megváltoztatása nélkül.
A másik probléma az, hogy a szerves kén tulajdonsága, hogy hő hatására lenullázódik. Tehát nyersen kellene megennünk a növényeket, ami nem lenne gond, csak sokan nem szeretik a nyers zöldségeket és nem tudunk annyit enni, hogy elegendő legyen. A harmadik probléma pedig az, hogy egyre több a termelés az ember fogyasztói igényének kielégítésére. R-go nem szabadföldben és egyre kevésbé eső áztatta földben nőnek a növények. A szerves kén létrejöttének körforgása a tengerek moszataiban kezdődik és az esővízzel a földre hullva érkezik, hogy a növény a talajból fel tudja venni. Ennek ismeretében nyilvánvaló, hogy kevesebb kerül az emberi szervezetbe, mint amennyire szüksége lehetne.
Pedig a kén jelenléte nélkülözhetetlen eleme az
- inzulinnak (szénhidrát anyagcsere)
- keratinnak (bőr, haj, köröm, fog)
- kollagénnek (csontok, ínak, kötőszövet)
- glükozaminnak (ínszalagok, szívbillentyűk, szem, köröm, bőr, csont)
- glutationnak (antioxidáns és szabadgyök gyilkos)
Az egyetlen időszak, amikor a legtöbb van az emberi szervezetben, a nő, amikor terhes és amikor szoptatja gyermekét. Ilyenkor minden szerves ként elvon a „gazdatest”-ből, hogy az új életet létrehozza és megfelelő immunitást biztosítson neki. Ezért fordulhat elő, hogy terhesség alatt az anya fogai elromlanak.
Az eddigiekből következik, hogy az alábbi esetekben lehet eredményt elérni, ha a szerves kén jelenlétét megemeljük a szervezetben:
- porckopás, ízületi gyulladás
- ínfájdalom, izomfájdalom, teniszkönyök
- hasmenés, székrekedés
- bőrbetegség, ekcéma, akne, gyulladt pattanás
- bélrendszeri paraziták (kimossa az élősködőket)
- cukorbetegség
- krónikus fájdalom, sportsérülés
- csípő diszplázia
- gyomorsav túltengés, gyomorégés, fekélyek (leköti a gyomorsavat, ezáltal megakadályozza egy esetleges gyomorfekély kialakulását)
- migrén
- derék és hátfájás
- allergiák (pollen, étel, környezeti allergia)
- asztma
- candida
- töredező haj és körmök
- bőr sérülése, hegek, öregedés
- méreganyag felhalmozódások
- PMS (fejfájás, alhasi görcs)
- diabétesz (a sejtek áteresztőképessége következtében könnyebben beengedi az inzulint, mely kézenfogva érkezik a glükózzal, nem maradnak éhesek a sejtek, nincs feltorlódott vércukor, a hasnyálmirigy nem termel mégtöbb inzulint)
A sejtek átjárhatóságának velejárója egy fennálló gyulladás csökkenése, az ebből fakadó fájdalom csillapítása. Hozzájárul a szöveti sejtek újjáépítéséhez, kevesebb tejsav képződik, nő az ízületek rugalmassága.
MSM szerves kén. Nem vitamin, nem gyógyszer, egy olyan kén vegyület, ami egyébként is jelen van a szervezetben, csak megfogyatkozott. Krém formájában a bőrön keresztül szívódik fel, kerül be a véráramba és amire szükség van hasznosul, amire nincs, a kiválasztó szerveken át kiürül.
Az MSM használatának hatékonyságát emeli a megfelelő mennyiségű tisztított víz, C-vitamin fogyasztása és az étrend.
Állatorvosok használták a krémet kutyák és lovak kezelésében pozitív eredményről számolva be:
- sántítás
- ízületi gyulladás
- izom, csont, ízületi fájdalom
- ízületi folyadékgyülem
- térdhajlat duzzanat
- javította a szőrzet minőségét
- kitisztította a bélrendszeri parazitákat
- csikóknál megszüntette a gyomorfekélyt
(felhasznált forrás: dr. Kalmár Gergely növénygenetikus – Geodinamikus gazdálkodás ea., valamint http://www.msmkrem.org/msm-kisokos/ )