Égzengés és eső közepette, de megcsináltam a levendula virágvizet a szerdai szappankészítéshez. Non plus ultra, hogy a levendulás szappan vízfázisa levendula virágvíz lesz. A maradék virágok bele fognak kerülni a szappanba díszítő elemként. A levendula illóolaj piedesztálra emeli. Már alig várom!
Virágzik a levendula, sok helyen szedd magad mozgalom van. Nekem szerencsém volt, kaptam egy halommal. Gyönyörű és illatos. Neki is látok gyorsan a virágvíz elkészítésének. Bár az idő zengő, szakad az eső, nem baj.
Az illóolajok előállítása leggyakrabban vízgőz desztilláció útján történik. A növényi részeken áthaladó gőz az illóolajat magával ragadja. A vízbe tettem egy kevés alkoholt, mert az illóolajok jobb szeretnek alkoholra csimpaszkodva utazni.
A rézüst aromatartályába tettem jó sok illatos levendulát. A réz katalizációs hatása révén aromában lényegesen gazdagabb párlatot kapunk. A lepárlás során a kupolában és páracsőben szabad gőzmolekulák repkednek és ütköznek egymással. A réz ezeknél az ütközéseknél elősegíti az aromaanyagok kialakulását, megköti a nem kívánatos anyagokat és tisztítja a párlatot.
A RÓZSA a szeretet és odaadás virága. A virágvíz hűsít, frissít, szépíti a bőrt.
A LEVENDULA a női bőr rugalmasságának, simaságának őrzője.
A virágvizeket használhatjuk arclemosóként, frissítő arcpermetként, szappan és krémek készítéséhez.
Már az ókori Róma is felhasználta a levendulát szappanok készítéséhez. MI is ezt tesszük!Nézegesd a workshop időpontokat!