Ahogyan az első részben átvettük, a szénanátha kialakulásához több út vezethet. Kettőt emeltünk ki, a pszichoszomatikus betegséget és a környezetszennyezést. Sorozatunk második részében gyógynövényekkel, egyéb élelmiszerekkel kapcsolatban adtunk néhány tippet, ami enyhítheti, jó esetben megszüntetheti az allergiás tüneteket.
Ezúttal azokból a terápiás lehetőségekből gyűjtöttünk ki néhányat. ezek közül néhány kifejezetten allergiához kapcsolódik, több azonban más nyavalyák esetén is segítségünkre lehet.
Mint már megállapítottuk, a természetgyógyászat ereje a személyre szabott tanácsadásban rejlik. Minden embernek más útja van, így a megoldás is sokszor annyiféle, ahány ember van. Nyitottság és pozitív hozzáállás szükséges ahhoz, hogy megtaláljuk a nekünk megfelelő módszereket, de ne adjuk fel, van segítség minden ember számára.
A cél a tünetek enyhítése és a megelőzés.
VIRÁGPOR
Hasonlót a hasonlóval, de mégsem. A méhecskék a nehéz pollent gyűjtik, az emberek a könnyű virágporra allergiásak. Összetételében más a két virágpor. Amennyiben nem allergiás rá az ember, akkor novembertől a pollenszezonig, vagy áprilistól az őszi pollenszezonig lépésenként bevezetve a szervezetbe a virágport, el lehet kerülni az allergiát, de legalábbis a tüneteket lehet enyhíteni és kevesebb gyógyszerre lehet szükség. Aki hetekkel a panaszok várható megjelenése előtt óvatosan adagolva virágport szed, megvan rá az esély, hogy a szervezete hozzászokik az allergének jelenlétéhez a bélben, és nem reagál olyan erőteljesen.
Ahhoz, hogy megtudd allergiás vagy-e a virágporra, mindössze annyit kell tenned, hogy a csuklódra teszel egy pici vizet, elmorzsolsz rajta egy darab virágport és ha 24 óra elteltével sincs pirosodás, akkor megcsinálhatod a virágpor kúrát.
- 1. nap 1 szem reggel,
- 2. nap 1 szem reggel, 1 szem délben,
- 3. nap 1 szem reggel, 1 délben, 1 este.
- 4. nap 2 szem reggel, 1 délben, 1 este,
- 5. nap 2 reggel, 2 délben, 1 este.
- 6. nap 2 reggel, 2 délben, 2 este,
- 7. nap 3 reggel, 2 délben, 2 este és így tovább fokozatosan emelve az adagot.
Vagy 1 hétig minden nap megeszel 1 szemet naponta. A második héten már két szemet eszel meg naponta, a 3. héten 3 szemet eszel meg naponta… és így tovább…. a szezonig. Ennyi idő alatt a szervezet megszokja a virágpor jelenlétét és nem leszel allergiás.
KAPTÁRLEVEGŐ
Szintén érdemes elkezdeni már szezon előtt pár hónappal. Mielőtt befekszik egy allergiás ember a „kaptár”-ba, célszerű apiterapeuta tanácsát kérni. A propolisz, viasz, méz illóolajait az ember beszívja a méhecskeszárnyak rezegtetése által. A kaptár levegőjével kezelhetünk Depressziót, asztmát, hiperaktivitást, szívproblémát, magas vérnyomást, cukorbetegséget, álmatlanságot. Kezdetben 10’ teljes nyugalomban, csak a méhek zümmögését hallani, zene sincs. A kezelésmax. 1 órára feltornázható.
FÜLGYERTYA
Ez a vibrációs- és nyomáskiegyenlítő folyamat pozitív hatást gyakorolhat a fül-, arc- és melléküregekkel kapcsolatos panaszokra. Az eddigi tapasztalatok alapján a fülgyertyás kezelés segíthet: nátha, megfázás, légúti- és melléküreg panaszok, füljáratban fellépő nyomásproblémák, fülzúgás, fokozott fülzsírtermelődés, fülfájás, stressz, illetve alvászavar, fejfájás, migrén, allergiás panaszok és szénanátha esetén. Jó hatással van a fül, az arc- és a melléküregek problémáira, így nátha, allergiás panaszok, stressz, fejfájás, megzavart lelkiállapot, meggyengült védelmi rendszer.
VÍZ
Tisztított víz. Ha nincs lehetőséged otthoni víztisztító beszerzésére, akkor alternatív megoldás lehet a KAQUN víz, mely egy teljesen új megoldás az immunrendszer erősítésére, egyben hatékonyan támogatja testi-szellemi egyensúlyunk kialakulását. Az egészségüket megőrizni vágyók élvezhetik a víz és az oxigén csodálatos összhangját. A Kaqunvíz speciális szerkezete elősegíti, hogy többlet oxigén a gyomor-, illetve a bélnyálkahártyán keresztül felszívódjon, így bejut a véráramba, amin keresztül eljut a test minden részébe, ezáltal is segíthet az allergiás tünetek enyhítésében.
VITAMINOK
– C-vitamin
– D-vitamin támogatás, hogy a túlérzékenységi reakcióra a Kalcium aktivizálja a szervezetet védő falósejtek működését.
- Kalcium megtalálható az alábbiakban: dió, bab, méz, mák, cékla, retek, brokkoli.
- D-vitamint pedig krém formájában a bőrön keresztül felszívódva fejti ki legjobban hatását, melyek kereskedelmi forgalomban megtalálhatók.
ORRÖBLÍTÉS
Mezei zsurló főzete, tengeri sós vizes oldat, propolisz tinktúra hígítva. Inhalálás kamilla, levendula, gyömbér, mirha, szegfűszeg, teafa, citromfű vagy 1-2 csepp grapefruitmag kivonat.
SZEMBOROGATÁS
Kamilla és/vagy cickafark teával
SZOPTATÁS
Ha kismama vagy a lehető legtovább szoptasd a gyermeked, mert kimutatták, hogy azok a gyerekek, akik alig vagy egyáltalán nem jutottak anyatejhez, azok nagyobb valószínűséggel lettek későbbi életkorukban allergiásak. Akár étel, akár pollen allergia.
LÉGZÉSTERÁPIA
Minél többet szennyezetlen levegőn lenni. Légzéskönnyítő növényeink a borsmenta, eukaliptusz, gyömbér, citrom, citromfű, kamilla, levendula, mirha, szegfűszeg.
SZIRUP házilag
Ez a recept eszméletlen finom és nagyon egyszerű elkészíteni!
250 g barna nádcukrot 250 ml vízben felmelegítek és olvadásig, forralásig főzöm.Ha kész, leveszem a tűzről és teszek bele
- 4 teáskanál szárított bodzavirágot
- 4 teáskanál szárított csalánlevelet
- 2 teáskanál szárított fekete ürömfüvet
- 2 teáskanál szárított cickafarkfüvet
Hagyom a szirupban minimum kihűlni, de ha van időd, hagyd egész éjszaka állni és reggel újra forrald fel (csak rottyanjon egyet), szűrd le és kóstold meg. Nyammi! Naponta 3-szor is kanalazhatsz belőle egy teáskanálnyi mennyiséget. Vagy citrommal és szódával szörpként iszod! Nekem a tömény esszencia jött be, de szörpnek sem utolsó.
Ezzel végére értünk az allergiának, remélhetőleg a valóságban is. Búcsúzóul csak annyit szeretnék mondani, hogy ne feledd: a legjobb terápia a megelőzés.
Kedves Egészségedre.